image.alt

Vybíráme tenisky adidas ZX

Byl by tohle nejčtenější článek v Berlíně? Možná. Právě Německo je řadě adidas ZX zemí zaslíbenou. Právě Berlín je to město, kde jich uvidíš ve frontě na kebab nejvíc na metr čtvereční. Zpátky domů. Ocenili bychom, kdyby tyto zatím nedoceněné tenisky, dostaly víc prostoru i v Čechách. Jsou to fakt pohodlné sneakers. Jednoduchá silueta, na které ale se dá vyřádit, když někdo chce.

Někde se začít musí, takže jsme pro tebe vybrali 4 modely z tohoto roku, které jsou za nás top.

 

adidas x Sean Wotherspoon ZX 8000 "Super Earth"

Nemůžeš udělat žebříček a vynechat přitom tenisku, na které spolupracoval Sean Wotherspoon. Ale není to od nás clickbait, tahle teniska se fakt povedla. Model jede na trendu recyklace, udržitelnosti nebo DIY. Typický patchwork nechybí. Kdo sleduje Seana delší dobu, tak ví, že tohle je jeho styl. Snad i díky tomu nevypadá teniska jako výsledek brainstormingu marketingového oddělení, což je vždycky plus.

Až budeš tenisky hledat, hledej model: GZ3088

 

adidas x Overkill x Z 8500

Mluvili jsme tu o Berlíně, tak nebudeme přehlížet kolabo s Overkillem. Marc z Overkillu s nimi spamoval svůj Instagram profil a není se čemu divit, že je na své dílo patřičně hrdý. Pokud nejsi zatížený na barvy, tak si možná řekneš, co je tohle za Matějskou (?!), ale věříme, že některým více zkušeným holkám a klukům to zahraje na strunu grafitti nostalgie a vytáhne z paměti vzpomínky na ruce špinavé od barev. Co nebude od barvy jsou sneakers, protože je koupíš i s takovým ochranným "vakem". Dotaženo do detailu. Detailů je celkově na spolupráci tolik, že by vystačily na samostatný článek.

Až budeš tenisky hledat, hledej model: GY7642

 

adidas x The Simpsons ZX 10000 "Krusty Burger"

Release s hravým designem a několika super detaily. Kdo zná Simpsonovi a Homer je jejich modla, tak nemá na výběr a měl by mít tyto tenisky doma v botníku. Sneakers jsou inspirovány fast-food řetězcem ze seriálu, doslova vypadají, jako kdyby vypadly z televize k tobě do obýváku. Taky už ti hraje úvodní melodii v hlavě? Pokud ne, tady máš šest a půl minuty úvodních znělek seřazených chronologicky od první řady.

Až budeš tenisky hledat, hledej model: H05783

 

adidas ZX 8000 "Frozen Lemonade"

Na závěr jeden nedoceněný general release. Ale není se čemu divit, když tuhle letní colorway poslal adidas ven na konci ledna. Každopádně na jaro/léto hodně fresh kombinace, inspirovaná světle žlutým modelem z 80. let. Kdyby měla release dnes, nebyl by obchod, který by si ji nedal na Instagram.

Až budeš tenisky hledat, hledej model: H68010

 

Chceš být na stejné vlně jako FlexDog? Nezapomeň se přihlásit k odběru novinek tady dole pod článkem. Budeme ti psát málo, ale o to osobnější zprávy to budou.