image.alt

JAK SE STARAT O TENISKY

Přinést si domů krásné nové tenisky je paráda, jenže po pár měsících tenisky vypadají, jako kdyby si s nimi absolvoval minimálně pouť přes celou zeměkouli. Co s tím? Vyhodit a koupit nové? To by byla škoda! Napáchané újmy se dají opravit a boty zachránit, jen potřebuješ vědět, jak na to.

A jako bonus od nás dostaneš slevu 150 Kč na tvé první čištění na  Fresher.cz. Jak na to se dozvíš o něco níž.

 

Jak doma oživit zašlé tenisky?

Základem péče o tenisky je prevence. Určitě se teď chytáš za hlavu, říkáš si, že je to nuda a kdo by to dobrovolně dělal, ale jestliže chceš mít boty stále pěkné a čisté, tak bez preventivní péče to nepůjde. Obzvlášť, pokud si hrdým vlastníkem bílých tenisek, u těch je domácí péče skutečně nutná. 

Bílá guma je velmi náchylná na jakoukoli špínu. V podstatě stačí párkrát projít kaluží a ze sněhobílé barvičky se stane našedlé „cosi“. Můžeš si zakoupit speciální přípravky v obchodě, ale existuje i několik babských rad, jak gumě vrátit její původní vzhled. Vyzkoušet můžeš například klasický tekutý písek, kterým doma čistíš vanu. Jednoduše nanes na gumu a kartáčkem vydrhni. Jestliže ho doma nemáš, můžeš sáhnout po jedlé sodě nebo zubní pastě. 

Vyprat, nebo ne?

Jedním z nejjednodušších řešení je hodit boty do pračky. Pračka tenisky samozřejmě vypere, ale je otázka, jak dlouho takové boty vydrží? Je jasné, že obuv praná v pračce se zkrátka mnohem rychleji ničí. Pokud přeci jen nemůžeš pračce odolat, alespoň postupuj co možná nejšetrněji. Vyprat tkaničky není žádný problém, ale nezapomeň je dát do sáčku na praní, aby se ti v pračce někam záhadně nezatoulaly. I samotné tenisky dej do sáčku na praní (každou botu do jednoho). Pokud sáčky nemáš, stejně ti poslouží i staré povlaky na polštáře nebo dust bag od jiných bot či kabelky. Do pračky přihoď i pár starých ručníků, aby se boty nemlátily o kovový buben. Obuv per na 30 stupňů. Pokud je to možné, před praním vyndej z bot vložky a dej je prát samostatně. Až tenisky z pračky vyndáš, nacpi do nich noviny nebo papírové ubrousky a nech je vyschnout na dobře větraném místě. Ale počítej s tím, že aby pořádně vyschly, budeš muset počkat tak tři dny.

Profesionální čištění

Jestliže nemáš na domácí čištění čas, nechce se ti do toho, nebo se bojíš, že boty zničíš, vyzkoušej profi čistírnu tenisek Fresher.cz. 

Co ti taková čistírna může nabídnout? Po celé České republice i na Slovensku si můžeš nechat profesionálně vyčistit svoje oblíbené tenisky, prodloužit tak jejich životnost a ušetřit svoji peněženku i životní prostředí.

Fresher.cz umí z ošklivých a špinavých tenisek vykouzlit krásné, skoro nové botky. Profíci, kteří si tvoji obuv vezmou do parády, se postarají o odstranění nečistot, vyprání tkaniček, narovnání tvaru bot, no zkrátka o kompletní vyčištění prémiovými přípravky, dezinfekci a odstranění zápachu. Záleží také na tom, jakou službu si zvolíš. Dokonce si můžeš nechat podrážku vybělit nebo nabarvit úplně jinou barvou.

Velkou výhodou je, že Fresher.cz až k tobě domů pošle kurýra, který boty vyzvedne a zase ti je přiveze, takže se nemusíš o nic starat. Oblíbené střevíce se k tobě vrátí přibližně za jeden týden, vše záleží na tom, kde bydlíš a jakou službu si zvolíš.

 

fresherkupon

Kabelky i kšiltovky

Máš doma ve skříni špinavé kšiltovky nebo kabelky? I tyto kousky si můžeš dát vyčistit. Fresher.cz totiž není jen čistírna, ale i opravna obuvi. Prodřené paty, díry, odlepená podrážka nebo zničený podpatek u lodiček? Žádný problém! I o tyto nevzhlednosti se tým profíků umí postarat. 

Takže od teď už žádné vyhazování tenisek po pár měsících! Díky těmto službám můžeš snadno prodloužit jejich životnost, ušetřit peníze i přírodu, a to rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

fresher