Je tu další spolupráce Maison Margiela x Reebok

Maison Margiela a Reebok oznamují dva nové releases Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of: nejnovější tenisky, které vznikly skrze jejich neustálý kreativní dialog. Siluety, které půjdou do prodeje 25. března 2022, budou k dispozici v tónově bílé a tónově černé barvě. Tyto sneakers jsou prvními dvěma z pěti nových designů tenisek uvedených na trh letos na jaře. Pro tuto nejnovější kapitolu spolupráce pařížského módního domu s americkou značkou sportovního oblečení interpretuje kreativní ředitel John Galliano sérii klasik Reebok prostřednictvím charakteristického konceptu Maison Margiela známého jako the memory of.

Tato technika vyvolává dojem známých prvků prostřednictvím dekonstrukce oděvů a doplňků. Je to vizuální vzpomínka na předmět nebo pocit, který již není hmotně viditelný, ale hmatatelný prostřednictvím obrysu nebo sugesce: the memory of – vzpomínky na něco, co kdysi bylo. Zavedená součást vyvíjející se gramatiky Maison Margiela, the memory of čerpá z iluzivních a často figurativních kódů tvůrčí praxe módního domu. Tato technika, aplikovaná na tradiční design tenisek Reebok, zvýrazňuje identifikovatelné aspekty zakořeněné v naší kolektivní paměti a aktivuje naše sdílené vizuální vnímání.

Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of, založené na klasickém designu Reebok, ale nově interpretované prostřednictvím the memory of, vidí, jak se původní komponent odloupl a odhalí dírky, které kdysi držely jeho prošívání. Na svém místě na Classic Leather Memory Of se stává viditelná plstěná vložka, která je běžně skrytá, čímž se dostává do popředí autentická konstrukce tenisky. Obdobně byla bota zbavena ochranného patního kusu, aby byly odhaleny její zářezy a pata. Využitím techniky dekortiqué – což je termín Maison Margiela používá pro rozřezání předmětu, aby se odhalila struktura, která jej drží pohromadě – se horní část paty jeví jako slupka. Ochrana před blátem je aplikována na ostatní komponenty, aby odhalila švy a vytvořila trojrozměrný efekt, který ztělesňuje tenisku. Classic Leather Memory Of je vyrobena z prémiové kůže s EVA podrážkou a gumovou podrážkou.

Na Club C Memory Of každý aplikovaný kožený prvek – včetně patky, dírek na tkaničky a poutka na patě – prošel procesem redukce. Některé elementy jsou odloupnuty, aby se odkryly stříbrné znaky perem naznačující ševcovu procesní práci, zatímco jiné jsou oříznuty na jejich strukturální jádro pomocí již předem zmiňované techniky decortiqué. Původní popruh boty připomíná roztřepený steh na boku, zatímco logo Reebok je rozříznuté na polovinu a srostlé s logem Maison Margiela – the memory of - vzpomínka na oba štítky v symbióze. Club C Memory Of je vyrobena z prémiové kůže a má gumovou podrážku s podrážkou EVA na vnitřní straně.

Maison Margiela x Reebok Classic Leather Memory Of a Club C Memory Of budou k dispozici od 25. března ve vybraných obchodech. S FlexDogem ti neutečou.