image.alt

Footshop x Filling Pieces

Filling Pieces x Footshop Low Top Ghost
Datum releasu: 13. listopad 2021
Cena: 5596 Kč
Raffle: Končí ve 23:59, 13. listopadu 2021

Spolupráce FTSHP x Filling Pieces je vyvrcholením dlouholetého budování vztahu mezi oběma značkami. Nizozemský brand s teniskami ručně vyráběnými v Portugalsku z materiálů dovezených z Itálie, byl totiž první prémiovou značkou na Footshopu, a také díky ní se obchod vyprofiloval do své dnešní podoby. “Jde o vyvrcholení dlouholetého snažení, které vnímáme jako další milník, jenž nám současně otevírá mnoho dalších možností,” říká zakladatel a současný CEO Footshopu Peter Hajduček. “Filling Pieces začali měnit sortiment Footshopu z běžných sneakers směrem k prémiovému produktu. Je super, že měli odvahu s námi začít - v době, kdy jsme žádný prémiový sortiment neměli.”

footshop filling pieces tenisky

Výchozí siluetou je model Filling Pieces Low Top, který je dnes pro selekci amsterdamského brandu klasikou. Podrážka je atletičtější zpracování původní varianty s názvem Ghost, která je navíc v tomhle provedení tvořená udržitelnými materiály. Protože spolupráce je součástí série projektů, kterými Footshop slaví svých 10 let na trhu, nechybí ani výroční branding tvořený zlatými a červenými výšivkami. Další specialitu představují tlusté tkaničky protkané jemnými stříbrnými vlákny, spolu s minimalistickým boxem a párem extra tkaniček navíc.

Ekologicky udržitelný původ tenisky znamená, že se po celé podešvi vyskytují černé nedokonalosti, díky kterým je každý z párů unikátní. Svršek tvoří prémiová italská kůže. V rámci udržitelného konceptu projektu jsou do boty zakomponované také šedé tovární odřezky z přípravy jiných tenisek, tvořící nepravidelné vrstvy semiše lemující spodní linii svršku.

Filling Pieces jsou rozhodně ty tenisky, které právě během podzimních a zimních měsíců oceníš. Jakmile si je totiž obuješ, pocítíš že jsou o něco mohutnější, než bývá u tenisek zvykem. Obzvlášť jejich kožené modely opravdu vydrží roky nošení a trochu deště nebo zimy jim při dobré péči rozhodně neublíží.

footshop filling pieces tenisky