image.alt

Score & Order 3/21

V dnešním díle pravidelné rubriky Score & Order najdeš jeden očekávaný release od Nike, tip na everyday tenisku od New Balance a nedoceněný model od Reebok. Jako bonus jsme porotce nechali zhodnotit i "gumáky" od Vansu, protože to je přesně ta bota, které rozděluje společnost na půl. Jedni je automaticky balí do Chorvatska s sebou, ti druzí si klepou na čelo a své Jordan 1 nesundavají ani při procházce po pláži. Mezi porotci je nováček Kovo, který je sice rookie ve Score & Order, ale rozhodně není nováček, pokud se bavíme o teniskách. Taky už hned v prvním odstavci leakne, co nového právě teď chystá. Proto nepřestávej číst.

 

Nike Dunk Low „Scrap“

👉🏻 DB0500-200

KOVO: 9/10

Za mňa skvelý refresh Dunkov nakoľko mám veľmi rád tenisky, ktoré sú busy a nezapadneš s nimi v dave. Veľmi sa mi páčia tie prvky, ktoré sú tam nové a cením approach s využtím scrap materiálov (ak tomu tak je) v nekonkrétnych tvaroch. Bodík strhávam za to, že ma k*** predbehli s mojim projektom, ktorý je akurát vo výrobe a zvolil som pri ňom podobný approach a čoskoro bude dropovať vo Footshop😃

nike dunk scrap sneakers

 

RADIM: 1/10

Dunky nejsou silueta, na který by se dalo moc experimentovat. A tenhle experiment fakt nevyšel. Blbej mix materiálů, ještě blbější barevná kombinace a ten divnej pásek na jazyku z toho dělá zcela určitě nejblbější release aktuální sezóny.

 

NIKOLA Z QUEENSU:

Prostě další Dunky v jiný colorway, který se z tebe snaží dostat peníze. Za mě je to nepohodlná nízká a placatá bota na skejta. Ale cením tlumený barvy, ty mě baví.

 

HONZA Z FOOTSHOPU: 7/10

Že můžou tenisky, které jsou úplný opak slova “clean” vypadat “clean”? Tenhle release říká, že ano.

 

nike dunk scrap sneakers

SKÓRE CELKEM: 5,6/10


 

New Balance 2002R

👉🏻 ML2002RQ

KOVO: 5/10

Na môj vkus až príliš dad-shoes approach. Mám rád tento typ NB's ale siluety z 9xx rady mi sú sympatickejšie. Farebne sú podobné botám, ktoré nosím celkom často, ale tá silueta ma ničím nepresvieča aby som si ich potreboval kúpiť.

 

RADIM: 4/10

Né každý dad shoes od New Balance jsou automaticky super, ty vole. New Balance má prostě lepší modely tenisek, tohle je i na NB výkonnostně 3. liga.

new balance 2002r sneakers

 

NIKOLA Z QUEENSU:

Super tenisky na pofel s kámošema u grilu. A taky ideální bota pro lidi, co rádi jezdí do Berlína a čtou Highsobiety.

 

HONZA Z FOOTSHOPU:  7/10

Být marketérem v New Balance, tak vydání těchhle bot směřuju na Mezinárodní den otců.

FlexDog reaguje 🗯: Mezinárodní den otců je 20. června, takže s teniskami neváhej a pořiď je tátovi už teď.

new balance 2002r sneakers

SKÓRE CELKEM: 5,3/10


 

Reebok Question Low „Green Toe“

👉🏻 GZ0367

 

KOVO: 7/10

Z basketbalových siluet sa mi Question od Reeboku vždy veľmi páčili ich relatívne unikátnym approachom k designu. Low top verzia je mi ešte o to viac sympatická nakoľko osobne nemusím high top sneakers (aj keď niekde sa to určite hodí viac). Čo sa týka farebného a materiálového prevedenia mi to príde ako fajn homage OG basketbalovej téme tak ako ja asi aj cieľom tohto releasu, ale na druhej strane by som prijal možno trochu viac performance zásah na zaktuálnenie konceptu.

 

RADIM: 7/10

Air Jordan 13 Ray Allen PE’s pro ty, kteří nejsou Jumpman only. Questions jsou jedny z nejpodceňovanějších tenisek Reebok.

reebok Question Green Toe

 

NIKOLA Z QUEENSU: 

Tak k těmhle botám ti chybí už jen široký kalhoty a zelenej snapback NY Yankees, aby ses cítil jako pravej gangsta. V minulosti dobrý, ale už bych to znova nevytahovala.

 

HONZA Z FOOTSHOPU: 5/10

Nemůžu si pomoct, ale vedle nedávného kolaba s BBC na mě působí všechny ostatní Reebok Question tak nějak chudě.

 

reebok Question Green Toe

SKÓRE CELKEM: 6,3/10


 

Bonus: Vans Trek Slip-On

👉🏻 KOMPLETNÍ ŘADA

KOVO:

Bohužiaľ som sa dozvedel, že komerčný úspech tejto siluety je nečakane vysoký ale za mňa ako milovníka Slip-onov na letné mesiace je tento crocs-oidný approach vcelku no-go (aj napriek hypu, ktorý sa okolo crocsov momentálne vytvára). Moja odpoveď na otázku je teda jasná - áno, bohužiaľ to budú najnosenejšie boty na Mácháči. 😃

 

RADIM: 

Na Mácháč možná ano, ale insiderskou letní botou roku budou kromě Yeezy Foam Runners ještě Merrell Hydro Moc. 

 

NIKOLA Z QUEENSU: 

Chodíš rád ve vodě a nesnášíš Crocsy? Kup tyhle Vansky a budeš v pohodě (z toho by byl normálně i super claim). 😃 (Pozn. redaktora: Ano byl, použijeme, díky!)

 

HONZA Z FOOTSHOPU:

V Chorvatsku do vody jako obrana proti ježkům možná jo, ale jinak bych si je šetřil až na zimu. Kdyby došlo dříví do krbu.

vans trek on


 

 

V tomto kole pro tebe hodnotila porota v tomto složení:

Kovo je jasný sneakerhead. Jak jinak popsat člověka, který stojí za projektem @1000sneakers? Má za sebou spoustu kreativních projektů ve Footshopu. Těmi nejviditelnějšími jsou kolaba se značkami KangaRoos a adidas. Právě výroční release adidas Superstar x Footshop je fakt milník české sneakers scény. PS: Kova si mohl vidět a slyšet i v posledním The Mag Talku na téma Nike Air Max Day.
 
Radim je v základní sestavě The Streets, kde hraje pozici Point Guarda. Dres svého týmu sdílí i s The Mag a na vlastní triko skóruje se svými podcasty a zinem Tradeshow. A taky je OG lokální sneakers scény. Do Score & Order umí poslat pochvalu i pořádnou kritiku. Sleduj @radimstezka.
 
Je to tady, právě práskneme pravou identitu Honzy z Footshopu. Honza je kluk z masa a kostí, který píše pro Footshop, The Mag nebo Dr. Weed. Blízký vztah se svojí milovanou komunitou si snaží tvořit od roku 2015, kdy se rozhodl skončit se sportem a prostřednictvím webu banger.cz se začal naplno věnovat tomu, o čem mu do sluchátek neustále rapovali jeho oblíbení MCs. Sleduj @honzisko_n.
 
Nikola z Queensu ti posílá vymazlené sneakers newslettery déle, než ty sbíráš tenisky. Tady teď najdeš i její názory na jednotlivé modely. O Niki se říká, že už zlomila nejedno teniskové srdce, tak snad to nepotká i tebe. A nezapomeň se podívat, co nového mají v Queensu.
 
 
Už teď vymýšlíme další díl Score & Order. Ukaž nám lásku a sdílej aktuální recenze dál.

fresherkupon