image.alt

Score & Order 4/21

Vybrali jsme tři letní Nike releases tenisek a poslali je porotě, ať nám řekne, co si o tom myslí. V hodnocení tě čeká jedna nová futuristická silueta Nike Air Max nebo nová colorway od Nike ACG. Nakonec jsme si nechali siluetu Nike Air Max 96, to je ta Air Max teniska, na jejíž siluetu si vzpomeneš asi ze všech nejhůř. Během sneakers maturity by to byla přesně ta teniska, která by se musela kreslit do slepé mapy.

 

Nike Air Max Furyosa NGR

👉🏻 DC7350-001

KOVO: 8/10

Dlhodobo ma pri Nike fascinuje to, že keď experimentujú s novými siluetami pre ženy, je to presne podľa môjho vkusu ako by mali inovované siluety vyzerať. Tento prípad nie je výnimkou a extrémne ma baví stacked design ako od podrážky tak features, ktoré su na zvršku boty. Samozrejme mám slabosť aj pre zbytočný okrasný lacing, ktorý dodáva ďalší skvelý level do hĺbky.

 

RADIM: 5/10

Obecně jsem fanoušek futuristických siluet a modelů, na kterých se jejich designéři snaží vyřadit ale zároveň je kladen důraz i na prodejní stránku věci. Ale tady je to spíš „naah“ než „yeah“.

 

HONZA Z FOOTSHOPU: 6/10

Dlouho jsem neviděl něco tak prazvláštního, ale líbí se mi ta tkanička!

 

nike DC7350-001

SKÓRE CELKEM: 6,3/10


 

Nike ACG Mountain Fly Now

👉🏻 DJ4030-001

KOVO: 5/10

Mountain Fly som v zime ťahal skoro deň noc, no táto jarno/letná farebná alternatíva ma vôbec nebaví. Chápem, že je potrebné robiť farebné variácie, ale v tomto prípade sa to míňa účelu a príde mi, že tú colorway bude veľmi náročné zladiť s čímkoľvek mimo tohto sezónnu ACG capsulu, ktorá aj tak v sebe neobsahuje moc vecí, ktoré by fungovvali dokopy.

 

RADIM: 5/10

Úplně nejsem vodvařenej z tý barevný kombinace, ale jinak mě většina ACG modelů baví, takže tyhle si jako hike sneakers / v říjnu do města představit dokážu.

 

HONZA Z FOOTSHOPU:  8/10

Už se vidim, jak v těchhle lezu po vrcholcích hor. ACG je nejlepší naturewear, a tohle je jen další důkaz.

nikeacg DJ4030-001

SKÓRE CELKEM: 6/10


 

Nike Air Max 96

👉🏻 DJ6742-200

 

KOVO: 7/10

Táto silueta mi nevadí a príde mi ako celkom fajn obmena Air Maxového line-upu. Konkrétne táto colorway je vcelku nositelná a pekná v detailoch ako farebne tak materiálovo, no stále si nie som istý, či by som ich dokázal pri výbere nových kicks uprednostniť pred niečím iným. Verím ale, že sa nájdu ľudia, ktorých chytia za srdce a pôjdu all in.

 

RADIM: 3/10

Dost možná moje nejméně oblíbená silueta z celé řady Nike Air Max 9X. OG colorways jsou ještě na hraně, ty bych si klidně ve sbírce přál mít, ale jakákoliv jiná barevná kombinace mě asi těžko osloví.

 

HONZA Z FOOTSHOPU: 5/10

Na model 96 se trochu zapomíná, a podle mě docela logicky. Myslim si ale, že jeho čas ještě přijde. 2 roky, maximálně 3.

 

air max 96 DJ6742-200

SKÓRE CELKEM: 5/10


 

V tomto kole pro tebe hodnotila porota v tomto složení:

Kovo je jasný sneakerhead. Jak jinak popsat člověka, který stojí za projektem @1000sneakers? Má za sebou spoustu kreativních projektů ve Footshopu. Těmi nejviditelnějšími jsou kolaba se značkami KangaRoos a adidas. Právě výroční release adidas Superstar x Footshop je fakt milník české sneakers scény. PS: Kova si mohl vidět a slyšet i v posledním The Mag Talku na téma Nike Air Max Day.
 
Radim je v základní sestavě The Streets, kde hraje pozici Point Guarda. Dres svého týmu sdílí i s The Mag a na vlastní triko skóruje se svými podcasty a zinem Tradeshow. A taky je OG lokální sneakers scény. Do Score & Order umí poslat pochvalu i pořádnou kritiku. Sleduj @radimstezka.
 
Je to tady, právě práskneme pravou identitu Honzy z Footshopu. Honza je kluk z masa a kostí, který píše pro Footshop, The Mag nebo Dr. Weed. Blízký vztah se svojí milovanou komunitou si snaží tvořit od roku 2015, kdy se rozhodl skončit se sportem a prostřednictvím webu banger.cz se začal naplno věnovat tomu, o čem mu do sluchátek neustále rapovali jeho oblíbení MCs. Sleduj @honzisko_n.
 
 
Už teď vymýšlíme další díl Score & Order. Ukaž nám lásku a sdílej aktuální recenze dál.

fresherkupon