image.alt

Score & Order 5/21

Dneska dostanou skóre tři + jedna tenisky. Máme tady pro tebe něco na léto, něco z archivu a Dunky, protože v dnešní době už na internetu neexistuje ani recept na ovesnou kaši, který by Dunky nezmínil. Jsou prostě všude, proto nechybí ani tady.

Nezapomeň sledovat i celkové skóre jednotlivých releasů, protože dnes se tu znovu ukáže, že hype okolo releasu neznamená vše. A naopak i general release může příjemně překvapit.

Pokud se ti bude dnešní díl Score & Order líbit a chceš, ať rozhodně pokračujeme, nezapomeň ho sdílet ve svých Instagram Stories. Označ @FlexDog_Feed ať o tobě víme. Za odměnu se dostaneš mezi naše Close Friends, kde tě čeká extra obsah.

 

Nike SB Dunk High Pro Ishod Wair x Magnus Walker

👉🏻 DH7683-100

FlexDog se ptá: Jsou Nike SB Dunk High Pro Ishod Wair x Magnus Walker teniskou, která zaujme?

RADIM: 7/10

Ano, jsou. Secondary marketu sice vládnou nízké Dunky a to ještě spíš NSW verze, ale tyhle vysoké SBčka jsou super. Jinej cílovej zákazník, než který si pořídí Nike Dunk High Panda. Ale kdybych si měl vybrat mezi těmito dvěmi zmíněnými modely, určitě beru SBs.

 

NIKOLA Z QUEENSU: 7/10

Mě rozhodně ano, resellery zas tak moc ne. Podle mě to jsou tenisky hlavně pro fajnšmekry a pro milovníky německých sportovních vozů a filmů o nich.

 

BARČA: 8/10

Povrchně zaujme podle mě hned na první pohled a většina lidí, která se přihlásí do rafflu, je bude chtít hlavně kvůli tomu, že barevně makají, materiály jsou zkombinovány více než dobře a taky - jsou to SB Dunky. Nicméně do hloubky už zaujme podle mě jen opravdové OG's a klidně bych řekla, že jejich hype by předběhly i kterékoliv kvalitněji zpracované OG AJ1.

nike DH7683-100

SKÓRE CELKEM: 7,3/10


 

Nike Dunk High Fragment Design „Beijing“

👉🏻 DJ0382-600

FlexDog se ptá: Existuje důvod, proč si pořídit Nike Dunk High Fragment Design „Beijing“?

RADIM: 4/10

DJ Khaled by řekl „Give thanks for the stamp“. Ale já jsem stejně jako v případě Travis Scott x Fragment Air Jordan 1’s trochu kyselej z toho, proč tyhle věci s Fragment Design vůbec vznikají. Hiroshi Fujiwara je obrovská osobnost, o tom žádná. Ale ani tyhle Dunk High mě nepřesvědčili o tom, že znova vyjde něco přelomového s razítkem Fragment Design.

 

NIKOLA Z QUEENSU: 3/10

Jedině pokud jsi skalním fanouškem japonskýho designera Hiroshi Fujiwary, a nebo je na tebe původní release moc velká divočina. Jinak bych si počkala na jeho další kolabo s Nike, ve kterým má prsty i Travis Scott.

 

BARČA: 5/10

Ne, což vysvětluje i to, proč ještě minulý týden šly pořídit ve Footshopu s 30% slevou.

nike DJ0382-600

SKÓRE CELKEM: 4/10


 

Nike Waffle One

👉🏻 DA7995-100

FlexDog se ptá: Jsou Nike Waffle One ideální teniskou na léto?

RADIM: 6/10

Waffle One jsou hlavně super dostupnou teniskou pro lidi, kteří by sice chtěli Sacai x Nikes, ale nechtějí do nových tenisek investovat 10 000 Kč +. Osobně bych je nenosil, ale pro fanoušky šedých New Balance sneakers super alternativa alá Steve Jobs sneakers.

 

NIKOLA Z QUEENSU: 8/10

Mají k tomu docela dobře nakročeno. Tahle silueta mě baví a prodyšný prvky jsou příjemnej bonus. Doporučuju nosit se zářivýma, dlouhýma ponožkama. Rozhodně ne na boso, i když to k tomu svádí. Po pár obutích by z nich byla zbraň hromadnýho ničení.

 

BARČA: 9/10

100% <3 I když moje srdce už si ukradly na letní nošení adidas Forum 84 low, tak musím říct, že málokterý general release je tak povedený jako Nike Waffle One, hlavně v té bílé barvě. Vzdušná, lehká teniska, která nedělá širokou nohu a ještě je fakt pohodlná. Jen jedna věc. Dejte si prosím záležet na výběru ponožek.

nike DA7995-100

SKÓRE CELKEM: 7,6/10


 

Score & Order Deadstock

NMD R1 Pharrell HU

👉🏻 BB3070

RADIM:

Po dlouhé době se adidasu povedl nějaký marketingově salesový tah - uspat na nějakou dobu nejúspěšnější siluetu ze spolupráce s Pharrellem Williamsem (i přesto že mezitím vydával jedno nepovedené kolabo za druhým) aby jí pak vytáhnul a vzal si aspoň trochu spotlightu zase nazpět. Byl bych ale na jejich místě opatrný - pár releasů se může vydařit, ale jestli začnou chrlit jeden release za druhým, tak můžou tyhle tenisky opět velmi rychle skončit v Ruzyni v outletu.

 

NIKOLA Z QUEENSU:

Za mě rozhodně palec dolů. „Humanrácy“ mě nebavily ani tenkrát a do dnešního dne se na tom nic nezměnilo. Jestli se ti ale jedny takový náhodou válí doma, tak je to minimálně slušná investice.

 

BARČA:

Zkusím teď opustit svoji Instagramovou bublinu. Vzhledem k tomu, že je stále vídám v ulicích, tak si myslím, že pro běžné smrtelníky je to stále relevantní teniska. Extrémní pohodlíčko, univerzálnost a zvučné jméno v názvu. Co víc chceš?

adidas pharrell BB3070

 


 

V tomto kole pro tebe hodnotila porota v tomto složení:

Radim je v základní sestavě The Streets, kde hraje pozici Point Guarda. Dres svého týmu sdílí i s The Mag a na vlastní triko skóruje se svými podcasty a zinem Tradeshow. A taky je OG lokální sneakers scény. Do Score & Order umí poslat pochvalu i pořádnou kritiku. Sleduj @radimstezka.
 
Nikola z Queensu ti posílá vymazlené sneakers newslettery déle, než ty sbíráš tenisky. Tady teď najdeš i její názory na jednotlivé modely. O Niki se říká, že už zlomila nejedno teniskové srdce, tak snad to nepotká i tebe. A nezapomeň se podívat, co nového mají v Queensu.
 
Barču vzdáleně znáš, pokud sleduješ Queens, Footshop nebo The Mag, protože to jsou přesně ta místa, kam píše své postřehy. Když o teniskách nepíše, projíždí si je na webu, mačká saved a dělá si wishlisty. Její insta svět můžeš sledovat na @brbora_n.
 
 
Ukaž nám lásku a sdílej tento díl Score & Order. Označ @FlexDog_Feed ve Instagram Stories a za odměnu se dostaň mezi naše Close Friends.