image.alt

Score & Order 8/21

Dnes se podíváme na tři releases, které necháme ve zvyku Score & Order ohodnotit, a pak si je skočíme objednat. Po delší době se svět otočí kolem tenisky Seana Wotherspoona. Ale co si budeme povídat, překonávat sám sebe není zrovna ta nejjednodušší disciplína. Podle poroty se mu každopádně povedlo vydat další nadprůměrnou tenisku (čti: více než 5/10). Nejvíc rozporuplným releasem se stávají Nike Air Max BW 2021, ktéré jsou první teniskou ve Score & Order, která dostala hodnocení 1 i hodnocení 9. Hned o pár řádků níž zjistíš, kdo si ji dá na poličku, kdo ji hodí do outletu a koho to nebude zajímat. No a protože se blíží zima, hodí se mrknout na pořádné house shoes. Do této kategorie podle nás spadají tenisky Reebok x BEAMS, které mají potenciál stát se ultimátním swagem při vynášení koše, ale možná se jim to nepovede.

 

Nike Air Max BW "Persian Violet" 2021

👉🏻 Release date: 10.9. 2021

👉🏻 MPN: DJ6124-001

👉🏻 Maloobchodní cena: 3799 Kč

 

Kazi: 1/10

Nechápu, jak tahle bota mohla někomu přijít jako dobrý nápad. Kombinace všeho, barev, materiálu, siluety je za mě strašná kolotočářina. Stoprocentní outletovka.

 

Nike Air Max BW

 

Radim: 7/10

Moc mě mrzí, že žijeme v době, která vůbec není nakloněná teniskám Nike Air Max. Tyhle klasický BWčka by měly být vyprodaný ve všech dobrých sneakers shopech za první týden, ale realita je taková, že to nikoho nebude zajímat. Nikoho.

 

Honza z Footshopu: 9/10

Za mě jeden z highlightů podzimu. Nike se povedlo udělat verzi fakt co možná nejvěrnější původnímu modelu, a to tlustý polstrování kolem kotníku úplně volá „obuj mě!". Navíc miluju fialovou a zamlada jsem v jedný PC strategii hrál nejradši za Persii.

 

Celkové skóre: 5,6


 

adidas x Sean Wotherspoon x Disney x Superturf Adventure "Jiminy Cricket"

👉🏻 Release date: 26.9. 2021

👉🏻 MPN: GY8341

👉🏻 Maloobchodní cena: 3999 Kč

 

Kazi: 7/10

Sean má podle mě moc dobrý oko na barvy, všechno, na čem se podílí, jakkoliv je to šílený, tak vždycky vypadá strašně funky a fun. Trošku mí v něčem připomínají Converse x GOLF le FLEUR Gianno tenisky, možná tím zpracováním postranních panelů. Koupím si je? Ne, ale určitě je ocením na ostatních.

 

Radim: 4/10

Jsem velkej Seanův fanda, úplně chápu jeho myšlenkový pochody, když vytvářel design těchto tenisek, cením tu story behind, ale prostě už to není můj šálek kávy a děje se tam toho na můj vkus až moc. Kdyby tam nebyly ty „pockets for narcotics“, asi bych dal o jeden bod navíc, ale i tak je to dle mého názoru nejslabší release, pod kterým je Sean Wotherspoon podepsaný. 

 

Honza z Footshopu: 6,5/10

Sám si teď jedu trochu víc outdoor modely, takže tenhle drop se mi trefil do vkusu. Boty jsou sice trochu crazy, ale vůbec bych se nebál je obout. Snad i díky tomu jak jsou crazy.

 

adidas x Sean Wotherspoon x Disney x Superturf Adventure

 

Celkové skóre: 5,8


 

Reebok Club C Laceless Mule x BEAMS 

👉🏻 Release date: 2.10. 2021

👉🏻 MPN: GX3853

👉🏻 Maloobchodní cena: 2999 Kč

 

Kazi: 1/10 (s pizzou 3/10)

Já asi módu mules nikdy nepochopím. Nejen, že ti s těma botama ujede každá tramvaj, protože ti furt padají z nohy, ale taky to neustále vypadá jako když sis sešlápnul patu tenisky. Jediný reálný využití je si je pořídit ke dveřím, když chodíš pro pizzu nebo pomoct mámě s nákupem.

 

Radim: 1/10

Myslím, že na to, jak velkej úpadek značky Reebok poslední rok sledujeme, vyšlo ve stejném období několik kolaborací a projektů, které se této sestupné tendenci vyhýbají. Ale tyhle šlapky s BEAMS do zmiňované kategorie rozhodně nepatří a je ty vole smutný, že i zcela aktuální kolabo BEAMS s Crocs vypadá mnohem lépe, než tyhle Reeboky.

 

Honza z Footshopu: 2/10

Bejt stormtrooperem v armádě Impéria tak asi jo. Jenže nejsem.

 

Reebok Club C Laceless Mule x BEAMS

Celkové skóre: 2,3


 

V tomto kole pro tebe hodnotila porota v tomto složení:

Kazi je femme fatale české sneakerhead scény. Nepohrdne dobrými Jordan jedničkami a její sbírka tenisek bude v holčičí kategorii patřit k tomu nejlepšímu v Čechách. Kazi hezky fotí, přesvědč se na @kazidko.

Radim je v základní sestavě The Streets, kde hraje pozici Point Guarda. Dres svého týmu sdílí i s The Mag a na vlastní triko skóruje se svými podcasty a zinem Tradeshow. A taky je OG lokální sneakers scény. Do Score & Order umí poslat pochvalu i pořádnou kritiku. Sleduj @radimstezka.

Je to tady, právě práskneme pravou identitu Honzy z Footshopu. Honza je kluk z masa a kostí, který píše pro Footshop, The Mag nebo Dr. Weed. Blízký vztah se svojí milovanou komunitou si snaží tvořit od roku 2015, kdy se rozhodl skončit se sportem a prostřednictvím webu banger.cz se začal naplno věnovat tomu, o čem mu do sluchátek neustále rapovali jeho oblíbení MCs. Sleduj @honzisko_n.

 

flexdog tenisky novinky